Montessori škôločka 2,5 - 4 roky

Nazvime to adaptačný program pre deti, ktoré sa pripravujú do škôlky. Ale je to oveľa viac.
Rezervujte si miesto v kurze

Citlivou formou objavíme s dieťaťom čaro kolektívu, jeho atmosféru a rytmické striedanie opakujúcich sa činností a vďaka pestrým metódam podporíme rozvíjanie vlastnej osobnosti dieťaťa.

S dieťaťom sa môžete prirpaviť na jednoduchú orientáciu v novom prostredí a postupné nadobúdanie pocitu istoty a bezpečia.

Deti budú mať možnosť zvykať si na nové prostredie, kde na prvom mieste je rešpektujúci prístup k osobnosti dieťata zo strany dospelých.

Našou snahou je dieťatu nielen uľahčiť prechod do predškolského zariadenia, ale poskytnúť im aj kvalitný program všestranne rozvíjajúci osobnosť dieťaťa vo formne hudobno-pohybovych aktivít, dramatickým stvárňovaním rozprávok a piesní, možnosť používania detských hudobných nástrojov a samozrejme možnosť intenzívne sa venovať montessori aktivitám.

Deťom ponúkame podnetné a motivujúce prostredie, ktoré im pomáha objavovať svet okolo nich spôsobom, ktorý rešpektuje ich vlastné tempo, jednotlivé senzitívne a vývojové obdobia, podporuje ich samostatnosť, nezávislosť, sebadôveru a tiež lásku k sebe a k svojmu okoliu.

Deti bude každé ráno vítať sova Iva, ktorá je zároveň maskotom Montessori škôločky.

Denný harmonogram a detaily: 

9:00 – 9:15príchod detí 
9:15 – 10:15montessori aktivity
10:15 – 10:45ranná elipsa, hudobno – pohybové aktivity, divadielko, čítanie
10:45 – 11:00príprava detí na vonkajšie hry, obliekanie
11:00 – 12:00aktivity na dvore
12:00rodič si preberá dieťa

Deti majú po celú dobu k dispozícii zdravé desiate.

Nahrádzanie hodín

Deň pred Vašou hodinou Vám bude zaslaný informačný mail s miestom a časom konania hodiny montessori herničiek alebo montessori škôločky.

Priamo v tomto maily budete mať:
1. link na ODHLÁSENIE z hodiny, ktorú máte nasledujúci deň.
2. link na NÁHRADKY do vlastného profilu na našej webovej stránke, kde môžete zrealizovať ODHLÁSENIE na ktorýkoľvek termín v rámci aktuálneho kurzu a následne sa prihlásiť  na náhradnú hodinu.

Ak nebudete chcieť tieto informačné maily dostávať, môžete ich zasielanie ZRUŠIŤ.

Ak sa budete chcieť následne odhlásiť bez dostávania týchto informačných emailov, môžete tak urobiť kedykoľvek cez NÁHRADKY Tam sa dostanete na svoj profil, kde môžete zrealizovať odhlásenie na ktorýkoľvek požadovaný termínv v rámci aktuálneho kurzu a následne sa prihlásiť na vami vybranú náhradnú hodinu.

Prosíme vás, aby ste si nahrádzanie hodín nenechávali na poslednú chvíľu, keďže počet detí v skupine je limitovaný a môže sa vám stať, že si náhradnú hodinu nestihnete vyčerpať.

Odhlásiť sa z hodiny montessori herničiek alebo škôločky môžete do 20.00 hod predchádzajúceho dňa. V rámci jedného kurzu je možné si nahradiť  3 hodiny. Právo na nahradenie hodín vám vznikne len na lekcie, z ktorých ste sa včas odhlásili. Náhradky nie je možné prenášať do ďalšieho kurzu . Prosím, aby ste si nahrádzanie hodín nenechávali na poslednú chvíľu, pretože sa môže stať, že už nebude voľné miesto. Ak vynecháte viac ako 3 hodiny (na ktoré vám vzniká možnosť náhradky), prosím odhláste sa aj z tých. Uvoľníte tak miesto v skupine pre tých, ktorí by si radi hodinu nahradili. Je to všetko o vzájomnej spolupráci a rešpekte. Pokiaľ si chcete zmeniť už vybratú náhradnú hodinu, prosím neodhlasujte sa z nej (následne vám už nevznikne nárok na náhradku), ale klinite na tlačidlo zmeniť  Zmeniť náhradnú hodinu.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

Dôležité detaily o škôločke

Balance DOM, Ružinov

Frekvencia utorok, streda a piatok 9.00 – 12.00 hod
Turnus9.4. – 21.6. 2024
Odporúčaný vek 2,5 – 4 roky (po dohode s rodičmi je možné prijať aj mladšie dieťa, v prípade, že pozná prostredie alebo lektorku)
Cena 759 € / 11 týždňov
V cene sú zahrnuté montessori pomôcky, desiata, lektor, hygienické pomôcky
Lokalita Balance DOM, Narcisová 5, BA Ružinov

Letná Montessori škôločka

Frekvencia pondelok až piatok 9.00 – 12.00 hod
Turnus1. turns 01.07. – 05.07. 2024 – Balance DOM
2. turnus 15.07. – 19.07.2024 – Balance DOM
3. turnus 27.07. – 02.08.2024 – Balance DOM
4. turnus 19.08. – 23.08.2024 – Balance DOM

1. turnus 08.07. – 12.07.2024 – MC Margarétka
Odporúčaný vek 2,5 – 4 roky (po dohode s rodičmi je možné prijať aj mladšie dieťa, v prípade, že pozná prostredie alebo lektorku)
Cena 130€ / turnus
V cene sú zahrnuté montessori pomôcky, desiata, lektor, hygienické pomôcky
Lokalita Balance DOM, Narcisová 5, Bratislava
MC Margarétka, Pavlovičova 3, Bratislava

MC Margarétka, Ružinov

Frekvencia pondelok a stredu 9.00 – 12.00 hod
Turnus8.4. – 19.6. 2024
Odporúčaný vek 2,5 – 4 roky (po dohode s rodičmi je možné prijať aj mladšie dieťa, v prípade, že pozná prostredie alebo lektorku)
Cena 550€ / 11 týždňov
V cene sú zahrnuté montessori pomôcky, desiata, lektor, hygienické pomôcky
Lokalita Pavlovičova 3, BA Ružinov

Odporúčania očami mamičiek

Dcera navstevovala Skolocku a musim povedat, ze sme boli velmi spokojni. Pacilo sa jej tam a urcite jej to vo velkej miere pohomhlo k uspesnemu nastupeniu do „velkacskej“ skolky. Odporucam a dakujem lektorkam a Evke

Evi ahoj, ďakujeme za možnosť zapojiť sa v lete do projektu Montesori kôločka. Bola to pre nás obe (pre mňa ako maminu a pre našu dcérku) veľmi obohacujúca skúsenosť a pomohla nám posúnúť sa ďalej, lepšie sa spoznať a dať si navzájom trošku slobody a priestoru. Veľa sme sa naučili a rady spominame. Prajeme aj naďalej spokojných rodičov, deti a ľudiii naokolo. s pozdravom Anetka a Vierka

Prečitať všetky odporúčania na Facebooku