O mne

Volám sa Eva a žijem v Bratislave. Som mamou dvoch úžasných detí – školáka Gregora a školáčky Emmy.

K myšlienkam Marie Montessori som sa dostala počas rodičovskej dovolenky s dcérkou. Od Emminých 2 rokov prenikáme spolu do zákutí prirodzenej detskej zvedavosti, ktorá je hnacím motorom učenia sa. Čím viac vecí skúšame, tým viac ma fascinuje, aké je všetko jednoduché, efektívne a zaujímavé, ak vieme ako na to. Princípy Montessori pedagogiky ma uchvátili natoľko, že som sa rozhodla venovať sa tvorbe pomôcok a pripraveného prostredia pre deti aj ako svojej práci. Rada hľadám spôsoby ako otvoriť farebný, voňavý a rozmanitý svet nielen pre deti, ale i pre ich rodičov. Cítim sa šťastná, keď vidím radosť, sústredenie a nadšenie v očiach malých i veľkých.

Venujem sa naplno príprave a organizácii Montessori herničiek pre deti a workshopov pre deti aj dospelých. Kúzlo nájsť a spoznávať ma totiž každý z nás v sebe.

Som bežkyňa na dlhé trate, ak sa do niečoho pustím, hľadám spôsob ako prísť do cieľa. Predtým, ako som sa rozhodla živiť sa Montessori vzdelávaním, som si odbehla svoj prvý maratón. Bolo to náročné, no stálo to za to. Preto chcem viesť deti dlhou cestou poznania, pomáhať im pri skúmaní sveta a tešiť sa s nimi z nových objavov. Tiež to stojí za to 🙂

Moja cesta s montessori:

2017AMI 0 – 3 ASSISTANT CERTIFICA COURSE,
lektor: Heidi Philippart
2015 – 2016Montessori manuál 
0 – 3 roky
2014 – 2015Diplomovaný kurz Montessori pedagogiky 9M 
3 – 6 rokov